Belediyelerin Bağış Kampanyasına Engel: Yasalar Ne Diyor?
engel: Yasalar ne diyor, hukukçular nasıl değerlendiriyor? uyarınca bağışlar belediyenin gelirleri arasında yer alıyor. 38/1-L maddesine göre, belediye başkanı şartsız bağış kabul edebilir.


CHP’li Belediyelerin Bağış Kampanyaları Yasaklanıyor mu
…Soylu’nun belediyelerin bağış toplamasını engelleyemeceğini kaydetti. İmamoğlu, bakanlığa yasayla yanıt verdi. dayanışması ile büyüyecek” diyerek ilgili kanun maddelerini paylaştı.


CHP’li Altay: Şirketlerin Bağışlarıyla İlgili Kanun Teklifi Vereceğiz
Engin Altay, belediyelerin yardım bağışı toplamasının engellenmesini de eleştirdi. Altay, dün bazı kurumlarca yürütülen bağış kampanyasına yönelik eleştirilerini tekrarladı.


Belediyelere Yapılan Bağış ve Yardımların Gelir veya Kurumlar…
Bu tür bağışlarda bağış alan idare, yasalara uygun olmak kaydıyla parayı dilediğince kullanabilir. III.3-Gelir Vergisi Mükelleflerince Belediyelere Yapılacak Bağış ve Yardımların Değerlendirilmesi.


Kanun Belediyelere Bağış Toplama Yetkisi Tanıyor
Kanunlara göre belediyeler bağış toplayabilir. Bilgi notuna göre yasal düzenlemeler şunlar: 5393 sayılı Belediye Kanunun: • 15. altında sayılanlardan birisi belediyelerin bağış kabul edebilmesidir. •


Erdoğan’dan Belediyelerin Bağış Kampanyası ile İlgili Flaş Açıklama
Erdoğan, “Birçok belediyelerimiz valiliklerden izinsiz kampanya açarlarsa bu devlet içinde devlet mantığıdır. Belediyelerin bağış kampanyasına tepki. Yasalar da buna izin vermiyor.


CHP’li Belediyeler Bakanlıkla Davalık Oldu | TÜRKİYE | DW
Ancak hukukçular, belediyelerin bağış toplama yetkisinin 2860 sayılı kanunla değil, 5393 ve 5216 sayılı belediye kanunuyla düzenlendiğine işaret ediyor.


Engellilerin bilmesi gereken tüm yasal haklar ve…
Belediye otobüsleri,Metro seferleri, TCDD ve Deniz Yollarının şehir içi seferleri ücretsizdir. ‘ Hiç bir yasal dayanağı olmayan bu sınırlama için yine BİMER’e şikayette bulununuz.


PDF Kurumlar Vergisi Kanunu’na Göre Yapılacak Bağış ve
Tarih konu. : 18.07.2013 : bağış ve yardımların muhasebeleştirilmesi. II. Kurum kazancının %5’i ile sınırlı bağış ve yardımlar (kvk Md.


Belediyeler Yasası Değişti… İşte Yeni Yasanın Getirdikleri.
Belediyelerin kurulmasını, görev ve yetkilerini yeniden düzenleyen Belediyeler Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı.
OBD2 Diagnostic Tool