Ojciec Gużyński o Wszystkich Świętych w czasie pandemii
W dobie pandemii ani zmarli się nie obrażą, ani tym bardziej Pan Bóg, jeśli tym razem pozostaniemy w domach – powiedział dominikanin ojciec Paweł Gużyński w rozmowie z portalem gazeta.pl. Zakonnik odniósł się w ten sposób do pojawiających się postulatów zamknięcia cmentarzy w Polsce na Wszystkich Świętych w celu zahamowania zakażeń COVID-19.


Koronawirus w Polsce – mapa aktualna, nowe przypadki SARS …
W poniedziałek było 1306 infekcji, we wtorek 1326, w środę – 1552, w czwartek – 1967, w piątek – 2292 przypadki, w sobotę – 2367 przypadków oraz w niedzielę – 1934 przypadków.


Ksiądz w Hałcnowie zakażony koronawirusem! Kościół został …
Ksiądz posługujący w parafii rzymskokatolickiej pw. Nawiedzenia NMP w Hałcnowie w Bielsku-Białej jest zakażony koronawirusem. Parafia poinformowała o tym wiernych apelując do nich, by osoby, które w ostatnich dniach miały kontakt z kapłanem, a zauważyłyby u siebie objawy zakażenia, zgłaszały się do lekarza. Kościół w Hałcnowie został zdezynfekowany, a kapłani – poza …


Zmarł prałat Andrzej Miszewski. Miał koronawirusa
W niedzielę parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie poinformowała, że ksiądz zmarł. “Odszedł w niedzielę – Dzień Pański – w który tak wiele razy był pośrednikiem między Bogiem a parafianami, sprawując najświętszą Eucharystię. Odszedł w miesiącu różańcowym, otoczony płaszczem Najświętszej Pani …


Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach – Home | Facebook
Msza święta w intencji chorych – Niedziela, 11 października 2020 r. o godz. 11.30. Najmilsi bracia i siostry serdecznie zapraszamy do sanktuarium Matki Bolesnej na spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, Boskim Lekarzem naszych dusz i ciał, podczas Mszy świętej w intencji chorych, która (od czerwca 2008 roku) odprawiana jest w każdą drugą niedzielę miesiąca o godzinie 11.30.


Pieśni i piosenki Wielkanocne | Piosenki i pieśni religijne
Śniadanie jemy w gronie rodziny. Wielkanoc to czas radości z powodu wygrania Chrystusa nad śmiercią. Kolędy wielkanocne śpiewane w czasie Wielkanocy są adekwatne do przeżywanych wydarzeń. Pieśni wielkopostne wprowadzają nas w odpowiedni nastrój. Dzięki nim możemy lepiej i głębiej przeżywać mszę świętą.


Święci i błogosławieni Kościoła katolickiego – Wikipedia …
Święci i błogosławieni Kościoła rzymskokatolickiego. W indeksie niektóre osoby ujęte są dla ułatwienia kilka razy, ze względu na występowanie pod różnymi imionami, bądź nazwiskami (np. św. Teresa Benedykta od Krzyża znana również jako św.


Parafia św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki w Nysie
Parafia przy Bazylice św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie. Na stronie znajdują się bieżące informacje i ogłoszenia duszpasterskie, historia parafii, galeria zdjęć. Błogosławiona Maria Merkert, Jarmark Jakubowy, Fundacja Ratowania Zabytków Katedry Nysiej


Koronawirus. Mapa Polski i Świata.
Mapa pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Wszystkie dane aktualizowane są na bieżąco. Mapa pokazuje nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Polsce oraz w innych krajach Europy i …


dominikanie.pl – Dominikanie.pl – katolicka platforma …
Słowa, które Bóg przez setki lat mówił do kobiet i mężczyzn, świętych i nieświętych, którzy pozostawali z Nim w zażyłości i przekazali je nam w postaci spisanego tekstu. Ten tekst powstał w konkretnym jęzku, kontekście i w określony sposób był rozumiany przez jego bezpośrednich odbiorców.
diagnostic scanner